Blog

راهنمای نصب محصولات موزائیک و مورو و کرابن سرامیک

راهنمای نصب محصولات موزائیک و مورو و کرابن سرامیک

راهنمای نصب محصولات موزائیک و مورو و کرابن سرامیک

مصرف کننده محترم:

به استحضار می رساند سرامیک ها و قطعات دکوری مورد استفاده در این نوع محصولات به دلیل جنبه آرتیستیک دارای سطوح پلاتینی، طلایی، فلزی، لوستر و … بسیار حساسی هستند. لذا جهت اخذ بهترین نتیجه، باید در قبل و بعد از نصب به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • برای حفظ نظم و فاصله بین قطعات موزائیک داخل بسته ها، توجه داشته باشید که بسته ها به صورت کاملا منطبق و زیر 6 ردیف روی هم چیده شوند و از قرار دادن بسته های موزائیک در محل های مرطوب و در معرض اب جدا اجتناب نمائید.
  • از برخورد هر گونه ملات، چسب، خمیر بند کشی، و یا اجسام تیز و زبر با سطح موزائیک ها اجتناب کنید. سطح موزائیک ها بسیار حساس هستند و به راحتی قابل تمیز کردن و نظافت نمی باشد.
  • پقبل از نصب بهتر است سطح دکوری موزائیک ها با استفاده از چسب کاغذی بپوشانید و تا اتمام کامل عملیات نصب، لایه محافظ سطوح فلزی و یا چسب کاغذی که به سطوح دکوری چسبانیده اید را جدا نکنید. تا از برخورد مسیتقیم ملات، چسب و خمیر بند کشی به این سطوح تا حد امکان جلوگیری گردد.
  • برای نصب صحیح، حتما از چسب کاشی با کیفیت و بند صلیبی متناسب با بند قطعات موزائیک استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که چسب مصرفی رقیق و شل نباشد و حالت خمیری داشته باشد تا سریعتر خشک گردد.
  • محل استفاده جهت قطعات موزائیک و مورو می بایست دارای سطح صاف و یکنواخت (سطح سیمانکاری شده و یا کاشی شده) باشد. پس از زیر سازی مناسب بر روی دیوار، چسب کاشی را بر اساس شکل سرامیک ها به طور یکنواخت با استفاده از ماله دندانه دار پخش نمایید.
  • برای نصب و چیدمان سریع و صحیح موزائیک های گروهی با چسب با چسب کاشی،میتوانید یک صفحه تخت و غیر قابل انعطاف که هم اندازه و هم شکل ورق های موزائیک است تهیه نمائید و با قرار دادن آن روی موزایک های گروهی و با استفاده از ضربات ملایم چکش پلاستیکی موزائیک های گروهی را، کاملا یکدست و هم سطح نصب نمائید و دقت داشته باشید که لبه قطعاتی که قبلا نصب شده باید قبل از نصب موزائیک گروهی بعدی تمیز گردد.
  • جهت کاهش تنشهای ناشی از انبساط کاشیها، باید چند میلیمتر فضای ازاد در گوشه دیوارها در نظر گرفته شود.
  • بعد از اتمام نصب، قبل از خشک شدن و سفت شدن، باید چسب کاشی و خمیر بند کشی باقیمانده در سطح موزائیک ها برداشته شود، جهت پاک کردن از پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده نمائید.
  • برای نگهداری از این کاشیها نیز باید توجه داشته باشید که سطوح طلا، پلاتین، و فلزی بر اثر هر نوع اسید و مواد قلیایی تاثیر پذیر هستند. لذا برای نظافت می بایست از مواد تمیز کننده خنثی در بازار، استفاده گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.