Blog

نکات مهم نصب کاشی و سرامیک

نکات مهم نصب کاشی و سرامیک

نکات مهم نصب کاشی و سرامیک

مصرف کننده گرامی

جهت اخذ بهترین نتیجه کیفی، حتما موارد زیر را رعایت فرمایید:

 1. قبل از نصب مطمئن شوید، جنس خریداری شده با شرایط کاربردی که در نظر دارید ( کاشی کف است یا دیوار، برای داخل ساختمان است یا خارج از ساختمان، ضریب اصطکاک، استحکام مکانیکیف مقاومت به سایش و …) مطابقت داشته و مناسب باشد.
 2. حین نصب، از کاشی های بسته های مختلف استفاده گردد.
 3. در هنگام خرید و دریافت محصولات در محل مورد مصرف به کد شید، کد ابعاد کاشی و درجه آن که در کناره کارتن کاشی ها چاپ گردیده است دقت گردد و در صورت وجود بیش از یک کد، چه در شید رنگی و چه در ابعاد، در محل های جداگانه چیدمان و نصب شوند.
 4. قبل از نصب بایستی سطح زیر کاملا مسطح و صاف و شاغول گردیده و زیر سازی شود، به خصوص برای کاشی های برش داده شده و یک نصاب با تجربه برای نصب، طبق استاندارد انتخاب گردد.
 5. در جابه جایی و حمل، باید نهایت دقت به عمل آید تا از هر گونه خراشیدگی و یا لب پر شدن، جلوگیری گردد.
 6. جهت همشو بودن طرح بهتر است، کاشی ها یا توجه به فلش حک شده در پشت آنها نصب شوند.
 7. در کاشی های مستطیل شکل حتما باید از سیستم ترازبندی سطح و بند 2 میلیمتر استفاده شود و کاشی ها به صورت موازی و یا به صورت 20% طول همدیگر نصب شوند.
 8. برای تضمین چسبیدن مناسب به سطح زیرین، در کاشی های پرسلانی، بهتر است از ملات و چسب مخصوص پرسلان استفاده گردد. در مواردی که کاشی ها در محیط های مرطوب و در معرض آب نصب می شوند (حمام ها و آشپزخانه ها و …) استفاده از چسب های اپوکسی ضد آب توصیه می شود.
 9. محصولات پولیش شده و/ یا برش داده شده باید کاملا تراز گردند تا از لب پر شدن جلوگیری و نصب آسان گردد. برای اینگونه محصولات باید بندهای حداقل 1.5 میلی متری در دیوار و 2 میلی متری در کف برای آنها در نظر گرفته شود، همچنن از ملات های نوع ریزدانه عاری از ناخالصی استفاده گردد.
 10. در مورد محصولات بدون برش، باید بندهایی با عرض حداقل 2.5 میلیمتری در نظر گرفته شود.
 11. بر روی دیوارهای دارای زوایای داخلی، فاصله 5 میلیمتری، برای امکان ایجاد انبساط های ممکن باید در نظر گرفته شود. در محیط های بزرگتر از 7 متر مربع باید کاملا این فضای 5 میلیمتری رعایت گردد و 5 میلیمتر انبساط برای هر 20 تا 40 مترمربع از مساحت های خارجی و دو برابر برای مساحت های داخلی در نظر گرفته شود.
 12. بلافاصله بعد از اتمام نصب کاشی، مواد یا هر گونه مواد چسبیده روی سطح کاشی قبل از سخت شدن، باید تمیز گردد (بخصوص کاشی های رستیک) جهت نظافت محصولات نصب شده فقط از پاک کننده های غیر سایشی استفاده گردد. استفاده از آب گرم به همراه پاک کننده های طبیعیکافی می باشد.
 13. به دلیل اینکه یک مدل می تواند با فیس های متعددی تولید گردد ( الهام گرفته از طبیعت) ضروری نیست که تمامی فیس ها رنگ و طراحی یکسانی داشته باشند، به همین دلیل می توانند به صورت رندوم نصب شوند.
 14. بهتر است بعد از نصب کاشی روی آنها پوشانده شود تا زمانی که عملیات ساخت و ساز اتمام یابد.

09199352231- 09122241637  مهندس مسعود کایکانی، جهت نصب انواع کاشی و سرامیک تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.